Van egy rejtőzködő galaxis a Tejútrendszer mögött, most újabb fotó készült róla
Az IC 342-es spirálgalaxist, vagy másik nevén a Caldwell 5-öst rendkívül nehéz megfigyelni.
Az IC 342-es spirálgalaxist, vagy másik nevén a Caldwell 5-öst rendkívül nehéz megfigyelni.
A Hubble űrteleszkóp látómezejének 350-szeresével rendelkezik majd a Hszuntian, mellyel Kína megtörné az amerikai-európai fölényt a csillagászatban.
Bár a Hubble űrteleszkóp lenyűgöző felvételeit a NASA publikálja, a korosodó műszert nem csak ez a szervezet használja.
A Hubble űrteleszkóp már évtizedek óta kémleli a világegyetemet, ami közben rengeteg eseményt dokumentált. Legújabb munkája azonban a korábbiaknál is különlegesebb.
Két galaxis látványos ütközésével, illetve az azt eredményező háromszög formával bővítette a kutatók fotóalbumát a Hubble űrteleszkóp.
Az Earadel nevű csillag 12,9 milliárd fényévre van tőlünk, vagyis alig 900 millió évvel azután keletkezett, hogy az unverzium megszületett.
Új tudományos eredményeket tár a közönség elé a NASA március 30-án. Hogy miről lesz szó, azt még nem tudni, de azt igen, hogy a Hubble-höz kötődik.
Galaxisok csoportja úgy terül el a Főnix csillagképben, mint valami száguldásra készülő űrhajó. A páratlan felvétel a Hubble érdeme.
A szabálytalan törpegalaxisok összetétele miatt viszonylag alacsony arányú a csillagképződés, most azonban egy igen aktív eseménysort sikerült megfigyelniük a kutatóknak.
A Hubble űrteleszkóp forradalmasította az űrkutatást a kilencvenes években, most a NASA ugyanerre készül a hamarosan induló James Webb űrteleszkóppal is. Tudományos szenzációk sorát várják a csillagászok.
A kutatók a Földtől 123 fényévnyire lévő HAT-P-11b bolygót figyelték meg, és a Hubble adatai alapján úgy tűnik, mágneses mezővel rendelkezik.
Az NGC 1755 jelű csillagcsoport igazán különleges, amit most a NASA és az ESA is megpróbál bemutatni a Hubble által készített felvételen.